Divi 5.0 – найбільше оновлення для розробників

За словами розробників – Divi 5.0 «основне оновлення». Повністю переписані основні технології Divi, переосмислені для майбутнього та створені з використанням усіх знань і досвіду, набутих командою за останні дев’ять років створення Divi.

Divi 5.0 зосереджений на продуктивності, стабільності, масштабованості та можливості розширення. Він буде набагато швидшим і розрахований на майбутнє та буде рухатись у напрямку, у якому рухається WordPress. Він постачатиметься з API, який надасть розробникам неймовірну свободу. Він також матиме зворотну сумісність і не заважатиме користувачам Divi.

Фактично, коли ви оновитесь до Divi 5.0, ви не помітите значних змін з точки зору інтерфейсу користувача. Ми не додаємо купу нових функцій у Divi 5.0. Це не мета цього оновлення. На перший погляд, Divi Builder виглядатиме й функціонуватиме так само, як і зараз (можливо, з кількома цікавими новинками, які прокрадуться тут і там), але все, що стоїть за лаштунками, буде значно покращено, і ці покращення виявлятимуться кількома значними способами.

Покращена продуктивність і масштабованість

У центрі уваги Divi 5.0 — продуктивність і масштабованість. Ми значно покращуємо оперативність Visual Builder, швидкість завантаження зовнішніх сторінок і здатність Divi обробляти дуже великі та складні проекти.

Повторне створення Visual Builder дає нам можливість внести фундаментальні зміни в те, як працює взаємодія та спосіб, у який програма відтворює оновлення, коли ви розробляєте свій веб-сайт, прискорюючи роботу з усіх боків. Ми прагнемо зробити Visual Builder надзвичайно швидким і щоб він ніколи не загрузнув, незалежно від того, що ви на нього кидаєте.

Більше немає шорт кодів

Однією з найбільших змін, які відбудуться з Divi 5.0, є перехід від коротких кодів до більш сучасного формату зберігання. Відмова від шорткодів має кілька переваг.

  • Це забезпечить швидшу та оптимізовану обробку ваших сторінок Divi та всіх параметрів дизайну.
  • Це призведе до зменшення кількості помилок, пов’язаних зі складністю способу вкладення коротких кодів і атрибутів у вміст публікації.
  • Це полегшить створення системи для включення власного вкладеного вмісту (наприклад, рядків у рядках).
  • Найважливіше те, що ця зміна приведе Divi у відповідність з майбутнім WordPress, який розвивається в новому напрямку.

API New Builder

Мабуть, найцікавіша частина Divi 5.0 — це зміна парадигми. Розробники зможуть використовувати Divi API, щоб створювати все, що завгодно. Розробники зможуть не тільки створювати нові та дивовижні модулі, але й створювати нові типи налаштувань і повністю нові функції.

Розширення можливостей спільноти

Майбутнє Divi — основа ширшої екосистеми. Розробники, знайомі зі створенням блоків для WordPress, знайдуть багато схожого в API модуля Divi 5.0. Блоки WordPress буде легше адаптувати до Divi, і розробники WordPress зможуть спершу почати створювати речі для нашої спільноти. Ми створюємо цю нову версію Divi, щоб працювати в гармонії з WordPress.

Якщо ви розробник, вам сподобаються ці зміни. Якщо ви не розробник, вам сподобаються всі чудові модулі та інструменти, які розробники з спільноти зможуть створити для вас.

Етапи випуску:

  • Фаза 1: Альфа-версія для розробників – це буде незавершена версія API Divi 5.0. Це дасть розробникам змогу зазирнути в майбутнє Divi, щоб вони могли почати будувати плани щодо того, як потрібно буде адаптувати їхні поточні розширення Divi.
  • Фаза 2: бета-версія для розробників – це буде незавершена версія Divi 5.0 із завершеною версією API Divi 5.0. Це дозволить розробникам почати оновлювати свої розширення завчасно, задовго до офіційного випуску Divi 5.0.
  • Етап 3: публічна альфа-версія – публічна альфа-версію з «полегшеної» версії Divi 5.0. Це буде повнофункціональна версія Divi 5.0, але в ній будуть відсутні деякі поточні функції та модулі Divi. Це дозволить великій частині спільноти використовувати Divi 5.0 і надсилати відгуки. Це підійде для створення нових сайтів Divi та для тестування, але не підійде для використання на існуючих веб-сайтах Divi через відсутність функцій.
  • Етап 4: публічна бета-версія – публічна бета-версія розпочнеться, коли всі функції Divi буде додано до загальнодоступної альфа-версії та враховано всі відгуки з альфа-версії. Це буде готова версія Divi 5.0, яка очікує на виправлення помилок, знайдених під час бета-версії.
  • Етап 5: Офіційний випуск – випуск Divi 5.0 як звичайне оновлення на інформаційній панелі WordPress, щойно всі відгуки від загальнодоступної бета-версії будуть розглянуті.