WordPress Gutenberg – що це таке і яка його мета?

Що таке Gutenberg?

Gutenberg — це головний редактор WordPress контенту, який встановлено у WordPress за замовчуванням починаючи від версії 5.0. Весь вміст сторінок до версії 5.0 можна було внести чи відредагувати на сторінку за допомогою одного текстового поля (без використання сторонніх розширень). З редактором Gutenberg користувачі мають набагато ширші можливості у кастомізації вигляду та форматування вашого контенту. Досягається це завдяки тому що кожен елемент на стрінці є окремим блоком що має свій набір можливостей. Це означає, що зміни до записів вносяться з візуальним представленням вмісту, у вигляді блоків, а не чистого тексту. Починаючи з версії 6.0 весь сайт може буде побудований за допомогою Gutenberg блоків (при умові що тема оформлення підтримує даний функіонал).

Для чого це і яка мета проекту?

Проект Gutenberg призначений для заміни TinyMCE, давнього текстового редактора WordPress, у якому ви (можливо) писали свої публікації чи сторінки. Той редактор дещо застарів і обмежує користувача створенням дуже простих, зазвичай нічим не примітних записів, часто змушуючи його використовувати шорт-коди або навіть необроблений HTML-код.

Редактор Gutenberg має на меті полегшити додавання нового вмісту, водночас пропонуючи нові функції та більшу прозорість. Все це дозволить нам створювати більш складні композиції в стандартному редакторі.

Редактор названий на честь Йоганнеса Гутенберга, який сприяв швидкому розвитку друкарства в Європі. Тож не можна заперечувати, що саме найменування несе повідомлення про те, як слід сприймати новий редактор — революційний і легкий.

Що передувало появі WordPress

Початкова філософія системи WordPress – проста у користуванні система для написання блог-сайтів яку можна легко розриширити за допомогою плагінів. Однак поступовий розвиток еко-системи привів до популяризації плагінів що мають більш широкі можливості з редагування та кастомізацї сайтів ( Elementor, WP Bakery … ). Це привело творців системи до розуміння що їй необхідна своя система з широкими можливостями.